PODPORUJEME PÉČI O KRAJINU TRADIČNÍ ÚDRŽBOU LUK A PASTVIN

Luhačovské Zálesí

Už 15. 3. proběhne na hrázi Luhačovické přehrady druhý ročník Luhačovické zabijačky. Čekají vás domácí zabijačkové speciality i soutěže o ceny.

Resort Luhačovice zahajuje sezónu druhým ročníkem Luhačovické zabijačky. Podobně jako v loňském roce návštěvníky čekají tradiční zabijačkové speciality – jitrnice, křupavé škvarky, tlačenka i voňavý gulášek. Tradiční atmosféru doladí cimbálová muzika a řemeslný jarmark, stejně jako vystoupení profesionálního řezníka. Ten také poradí, jak si poradit s domácími surovinami, a dohlédne na soutěže v plnění jelítek nebo krájení cibule naslepo.

Oproti minulému ročníku organizátoři chystají více prodejních míst i širší nabídku produktů a výrobků: „První ročník Zabijačky nás překvapil velkou účastí místních i přespolních. Abychom předešli frontám a dlouhému čekání, přidali jsme letos více prodejních míst a připravili nové rozmístění stánků,“ upřesňuje organizátorka akce Dana Husková z Resortu Luhačovice. Kromě zabijačkových specialit bude připraven také originální Luhačovický škvarkový koláč, který kuchaři Resortu Luhačovice pečou podle více než sto let staré luhačovské receptury. A stejně jako k Luhačovicím, tak i k zabijačce neodmyslitelně patří kalíšek Luhačovické bylinné nebo něčeho dobrého od Rudolfa Jelínka z Vizovic.

Vedle stánků s jelítky a tlačenkami se na hrázi Luhačovické přehrady objeví také stánky lokálních výrobců, kteří nabídnou výrobky s místní tradicí, mezi nimi například studenti SOŠ Luhačovice, bylinkářky, košíkáři a další. Návštěvníci tak budou moci nahlédnout pod ruce šikovným řemeslníkům, kteří oživují staré tradice.

Aby ani dětem nebyla na zabijačce dlouhá chvíle, čekají na ně zkušení animátoři z agentury GM5, kteří se postarají o doprovodný program. „Pro rodiny i děti samotné je připravena interaktivní soutěž, s cílem zapojit všechny příchozí bez rozdílu věku i pohlaví. Program je malou ochutnávkou pravidelných aktivit, které připravujeme společně s Resortem Luhačovice. Chtěli bychom tak nastartovat dlouhodobou a soustavnou nabídku aktivit pro rodiny s dětmi, která bude vycházet z nových trendů v cestovním ruchu a do jejího hledáčku patří zásadně také místní obyvatelé z blízkého i dalekého okolí,“ upřesňuje hlavní lektor programů pro mládež Jan Vybíral.

Luhačovická zabijačka, která je druhým ročníkem akce s podtitulem Hodování do sytosti, proběhne 15. 3. 2014 od 10 do 16 hodin na hrázi Luhačovické přehrady. Stejně jako jiné akce Resortu Luhačovice je tu proto, aby přinesla nové zážitky, a zároveň slouží jako místo k setkávání a příjemnému trávení volného času v lázeňských Luhačovicích.