PODPORUJEME PÉČI O KRAJINU TRADIČNÍ ÚDRŽBOU LUK A PASTVIN

Luhačovské Zálesí

Píše se začátek měsíce prosince a my za sebou mámě již téměř všechny úspěšně zrealizované projekty v rámci Grantového schéma v Luhačovském Zálesí (dále jen GSLZ) v roce 2011.

Zatímco začátkem dubna se teprve dopisovaly žádosti o podporu jednotlivých akcí v rámci GSLZ, na začátku měsíce května jsme netrpělivě vyhlíželi první z nich, která odstartovala sérii celkem 21 podpořených akcí.

Celé léto se neslo ve znamení kultury a sportu. Během letních měsíců proběhlo celkem 17 kulturních, sportovních a společenských akcí konaných v rámci GS. Poslední akce, která se uskutečnila v srpnu, byly oslavy 110. výročí založení SDH Slopné.Na začátku září jste měli možnost se zúčastnit již tradiční akce Kulturní Pozlovice 2011 a v Luhačovicích proběhly oslavy 130. výročí narození Marie Calmy Veselé. Ke konci října se uskuteční Finálový závod Krajského žebříčku v orientačním běhu v Luhačovicích a na konci prosince nás čeká Štěpánský běh Memoriál Dana Veselky, který pořádá TJ Sokol Pozlovice. Určitě je nač se těšit!

Pro organizátory akcí a členy spolků v Luhačovském Zálesí máme navíc další dobrou zprávu! GSLZ bude vyhlášeno i v roce 2012. Přesné podmínky včetně alokace budou k dispozici v lednu 2012.