Lázně Luhačovice patřily v týdnu od 21. do 25. 8. 2012 divadlu. V úterý 21. 8. 2012 byl zahájen již 14. ročník festivalu komorní divadelní tvorby „Divadelní Luhačovice“. Za dobu své existence si přehlídka vydobyla své pevné místo nejen na mapě českého kulturního léta, ale především v srdcích svých příznivců, jejichž okruh se neustále rozšiřuje.

Pořadatelem tradiční přehlídky komorních inscenací je Občanské sdružení Divadelní Luhačovice ve spolupráci s Lázněmi Luhačovice, a. s., a za finanční podpory Zlínského kraje, města Luhačovice aLuhačovského Zálesí, o. p. s.Partnery byly rovněž dvě střední školy: Střední odborná škola Luhačovice a Střední škola oděvní a služeb Vizovice. 14. ročník finančně podpořily firmy ze Zlínského kraje, z nichž velká část sídlí v Luhačovicích

Prezident přehlídky Miloslav Mejzlík přizval letos jako kmotru pražskou herečku Danu Batulkovou, která už na festivalových prknech Lázeňského divadla úspěšně stála; tentokrát si vychutná pohled z hlediště, o němž Karel Čapek napsal, že je ten „nejkrásnější“.

Stejný pocit mohli mít i ostatní diváci, které letos čekal žánrově pestrý a vskutku komorní program, jako vždy založený na účasti jedinečných hereckých osobností. Letošní ročník nabídl řadu poutavých titulů, které přivezly divadla z různých koutů naší republiky. Představilo se zde například pražské divadlo Na Zábradlí, Moravské divadlo Olomouc nebo Městské divadlo Zlín.

Více o divadelních Luhačovicích http://divadelni-luhacovice.cz/